KURBAN BAYRAMINIZI KUTLARIM

Değerli dostlar,

Bu kurban bayramının öncelikle tüm insanlığa adalet ve barış getirmesini dilerim.

Herkese evvela "adalet" dilerim zira adalet, yaşamın ta kendisidir. Bunu anlamak için illaki bir adaletsizliğe düçar olmaya gerek yoktur. Size adalet etmesi gereken ya da adaletsizliğe uğradığınızda kendisine sığınacağınız dostlarınızın veya değerlerin, size karşı yapılan adaletsizliğe kayıtsız kaldığını görmenize gerek yoktur. Bunun olmaması için hiç kimseye bakmayıp, sizin kendinizin adalete sarılması gereklidir.

İslami bir bayram olan kurban bayramının, Hz. İbrahim ve İsmail üzerinden verilmiş kendi mesajları vardır. Öncelikle Allah'a karşı verdiği sözde durma, sadakat, fedakarlık, insana verilen değer, hayvana gösterilmesi gereken saygı, paylaşma, bölüşme, ortaklıklar kurmak, bereketi yaratıp paylaşmak gibi bir sürü mesajı vardır.

Bu nedenle İslam alemi adına daha çok adalet, başka insanlar daha çok adaletle bakabilme, adaletin olmadığı yerde Allah'a karşı sorumluluk ile kişinin dinine milliyetine suçuna dahi bakmaksızın adaleti cesurca mertçe müslümanca haykırma yönünde daha çok gayret ve anlayış, daha çok birlik beraberlik daha çok aydınlanma diliyorum.

Ve şahsınız adına ise bu bayramın sıhhat ve bereket getirmesini diliyorum. Nice bayramlarda birlikte olmak temennisi ile bu mesajımı okuyan her bir müvekkil, dost, arkadaş ve akrabalarıma mutlu bayramlar ve esenlikler dilerim. 31/07/2020

Av. Cihat DEMİRBAĞ