YASAL ARAŞTIRMA VE DEDEKTİFLİK

dedektiflik yasal mı aldatılan eş takip

Özellikle Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında git gide verilerin işlenmesi ve elde edilmesi hususunda imkanlar daralsa da aile birliğini sarsan davranışlarda aldatıldığını, kullanıldığı, velayet bakımından riskleri olduğunu düşünen veya boşanma sürecinde tazminata hakkı olduğunu net bir şekilde ortaya koymak isteyen eşler dedektiflik hizmetlerine başvurabilmektedir.

Ülkemizde özel dedektiflik mesleği uzun yıllardır vardır ve uygulanmaktadır. Ancak bu hususta ne yazıkki henüz yasa bir düzenleme yoktur. Her ne kadar yasal bir düzenleme olmasa da dedektiflik mesleğinin uygulanmasında herhangi bir yasal sorun teşkil etmemektedir. Zira elde edilen verinin, mahkemelere hukuka uygun, kabul edilebilir, makul bir yol veya yöntemle bildirilmesinden sonra mahkeme bu veriye kendisi erişebilirse bu delil mahkemenin kendi tespit etmiş bir delil olarak işe yarayacaktır.

Bu kapsamda dedektiflik hizmetleri, evlilik öncesi araştırma, eş takibi, icra işlemleri için adres tespiti, miras paylaşımı için erişelemeyen kişilere tebligat yapabilmek maksadıyla erişme, dolandırıcılık veya hırsızlık suçlarında kimlik tespitinin sağlanarak doğru kişi hakkında şikayette bulunabilme, kayıp kişilerin bulunabilmesi, firma veya firma yöneticilerinin araştırılması, personel araştırması gibi hususlarda kullanılmaktadır. Bu mesleği genelde emekli polis, asker gibi profesyonel meslek gruplarından her hangi sebeple ayrılan kişiler ve avukatlar da yapmaktadır.

Hukuk ofisimiz özel dedektiflik hizmetleri kapsamında sizlere hukuka uygun mahiyette ve profesyonel ekibimizle hizmet verebilmektedir.

DEDEKTİFLİK HİZMETi İÇİN BİZE ULAŞIN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.

1136 Sayılı Avukatlık Yasası ve TBB Meslek Kuralları uyarınca form bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

DEMİRBAĞ HUKUK ve ARABULUCULUK OFİSİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE DIŞ GİZLİLİK POLİTİKASI hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

Danışmanlık ücrete tabidir. Form bilgileriniz anonim olarak kayıtlanmakta hiç bir kişi ve kurum ile paylaşılmamaktadır.