MALTEPE | TÜRKTER SİTESİ

1. BÖLÜM | TANIŞMA - BİLGİ PAYLAŞIMI ve GENEL ANKETİN CEVAPLANMASI

Değerli Türkter Sitesi Paydaşları,

Web sayfamz içinde yer alan bu link sizin sitenize özel bir bilgilendirme ve istişare alanıdır.

Türkter Sitesindeki paydaşlar olarak sürece katkı sağlamak yahut toplantılarda dile getirmenizin uygun olmadığı ancak gelecekte diğer paydaşları da etkileyebilecek sorunlarınız varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sizler hakkında bilinmesi gereken ancak toplantılarda konuşulması uygun olmayan hususlar olabilmektedir. Bu anlamda pandemi nedeniyle sizlerle hızlıca bir araya gelip görüşmek imkanını da sıklıkla bulamıyoruz. bu nedenle sizlere sorulması ve gelen cevaplara göre tedbir alınarak, özzel sorunları olanlar maliklerin sorunlarının çözülerek sürece hazır hale gelebilmemiz için bir anket formatı oluşturduk. Ankete aşağıdaki linkten

Sizlerle genel olarak web sitemiz üzerinden iletişime geçmeyi tercih ediyoruz. Yoksa whatsapp gibi platformlardan veya sosyal medya üzerinden iletişim halinde olmak, sizleri psikolojik olarak çok yormakta, dedikodu, bilgi kirliliği veya bazen komşular arasında kavga ve hakaretlere varan dialoglar, istenmeyen mesajlar veya çok kayglı kişilerin veya menfaat beklentisi olan kişilerin yarattığı kaygılar ışığında sürü psikolojisi ile derin bir değerlendirme imkanı olmadan birlik ve beraberliğinize zarar verebilmektedir.

İşte bu nedenle ortak akılın, bilgi ağının tek bir yerde toplanması ve dağılması her daim birlik beraberliği güçlendireceği gibi istenmeyen durumlardan kurtulmuş olacağız. Genel olarak yaşanan tecürbelerden hareketle bu tavrı ortaya koyduk. İnşallah bunun verimliliğini de zaman içinde göreceksiniz.

Başlangıçta gelen sorular kapsamında yapılan bilgilendirme videolarımı izleminizi rica ederim. Özelden sorularınız olursa aşağıdaki iletişim kısmından bilgilerinizi doldurarak mesajınızı yazınız. Genelde aynı gün içinde cevap vermek imkanım olursa veriyorum ancak esasen her cumartesi günü bu tür mesajları okuyup değerlendirip sizlere yardımcı oluyorum.

YUKARIDAKİ AÇIKLAMALAR KAPSAMINDA SİTENİZ HAKKINDA TÜM MALİKLERİN DURUMU İLE İLGİLİ GENEL TESPİTLER İÇİN YAPILAN 1. ANKETE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.


2. BÖLÜM | HEYETİN SEÇİMİ HAKKINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR ve SİZLERİN HEYET İÇİN ÖNERECEĞİNİZ KİŞİLERİN TESPİTİ

Değerli Malikler, yapılacak toplantılarda hazırlık çalışmalarının ciddi ve hukuka uygun şekilde yürümesi için ilk işimiz yetkili ve etkin bir heyet belirlemektir. Bununla ilgili olarak sitemizdeki 5-6-7 nolu videoları izlediğinizi umuyorum.

Bu heyet hakkında sizlere önerilerim var.

1-)Mümkünse genç olmalarını,

2-) Mümkün mali bakımdan sıkıntı olmamalarını,

3-) Mümkünse teknik bilgi sahibi olan mimar, mühendis, inşaat taşeronu, müteahhit gibi mesleklerden olmalarını

4-) Söz sahibi olan öncü paydaşlar varsa bunların da heyette olmalarını diler ve tavsiye ederim.

Heyet üyelerinin sektöre ilişkin bilgi dağarcığının olması, dürüst ve fedakar insanlar olmaları faydalı olacaktır.

Bu kişilerin yaptığı iş zorlu bir iş olduğu için konudan anlamayan kişiler veya kendilerine özel menfaatler yaratmak isteyen kişiler sorun yaratabilirler.

Bu açıklama ışığında temsilci kurulunda görev almasını istediğiniz kişiler varsa lütfen 2. ANKETTE belirtiniz. İster kendinizi ister başka birini de önerebilirsiniz.

Sitemizde 25 blok var. Oy çokluğunun sağlanabilmesi ve rahat toplanılabilmesi bakımından 13 kişilik bir temsil heyeti olması ve toplantıların en az 9 kişi ile oluşturulmasını öneriyorum.

Bu kapsamda genel olarak her iki bloka bir temsilci olmasını planlanmıştır. Her Temsilcinin kimleri temsil ettiği de netleştirilecektir.

Bu ön bilgilendirme ve önerilerden sonra ortaya çıkan kişi sayısına göre sizlere ilk sonuçlar hakkında bir bilgilendirme videosu atacağım. Buna göre sizlerden gelen geri dönüşlere göre üzerinde karar kılınan son kişileri yetkilendirerek sürecimize başlayacağız.

Heyet vekaleten görev yapan bir karar organı olacaktır. Ben de bu heyetin her kararında zorunlu olarak bulunacağım. Her kararın sebep ve sonuçlarını sizlere ben bilgi vereceğim. Kurulun oy çokluğu ile aldığı kararlara benim de hukuk danışmanınız olarak attığım imza ile birlikte ilgili belgeler geçerlilik kazanacak.

Bu kapsamda bir kontrol ve çoğunluk iradesinin yürümesi sağlanacak, azınlıkta kalanlar ile ben ilgilenip neden kaygıları varsa o kaygıları ile ben ilgileneceğim. Kötü niyet yoksa çözümsüz hiç bir iş yoktur.

Lütfen aşağıdaki heyet seçim anketlerini doldururken sadece kendi oturduğunuz blok için oy kullanınız. Başka bloklar için oy kullanmayınız. Başka bloktaki kişiler için kullanılan oylar yok sayılacaktır.

Eğer formda önerilen isim veya isimlerden birini seçmeyecekseniz, "DİĞER" seçeneğini seçerek kendi önerinizi belirtiniz.


3. BÖLÜM | ÖNCEKİ BÖLÜMDEKİ AÇIKLAMALARA GÖRE BELİRLENEN HEYETİN SEÇİMİ VE VEKALETNAME İLE HEYETİN YETKİLENDİRİLMESİ, YETKİLENDİRİLEN HEYET İLE AVUKATIN SÖZLEŞMESİNİN YAPILMASI VE SONRASINDA YASAL OLARAK YAPILMASI GEREKEN BİNA ORTAK KARAR PROTOKOLÜNÜN VE YAPILACAK OLAN KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİNİN GENEL VE ÖZEL ŞARTLARININ OLUŞTURULARAK SİZLERE SUNULMASI.

1. 1'den ve 9'uncu bloka kadar yer alan paydaşlarımız için öne çıkan veya önerilen TEMSİL HEYETİ ile 10'dan ve 25'inci bloka kadar yer alan paydaşlarımız için öne çıkan veya önerilen TEMSİL HEYETİ bu ankette sayılmıştır. Bu kapsamda ankette adı verilen kişilerden dilediğiniz temsilciyi seçebilirsiniz.

2. Eğer ilgili bloklarda öngörülmemiş başka bir adayınız varsa

3. veya kendiniz aday iseniz

ankette DİĞER seçeneğini seçerek adayınızın ismini belirtmenizi rica ederiz. En az 10 kişinin önerdiği bir kişi olursa sayılan listeye doğrudan eklenecektir.

Eğer, "ben hiç birini tanımıyorum beni sadece avukatımız kişisel olarak temsil etsin" diyorsanız Av. Cihat DEMİRBAĞ'ı da seçebilirsiniz. Ben herkesin bu ankete katılımcı olmasını, önerilerini bizzat paylaşmasını istiyorum. Herkesin sesini duyalım. Her bir malikimiz kendinin temsiliyetinden gönül hoşluğu ve güven duysun. Ama kendi kendine küsüp köşelerde sessiz beklemekle, hiç bir sorumluluk almamakla, tecrübesini, önerisini, kaygısını bize bildirmemekle bu işi olgunlaştırmamız zor olur.

O nedenle ciddiye alarak herkesin katılım göstermesini dileriz. Eğer bu ankete herkes katılımcı olursa bu işin de başarılacağının bir göstergesidir.

Herkes kendi blok numrasına göre oyunu kullanmalıdır.

1'den ve 9'uncu bloka kadar öne çıkan veya önerilen TEMSİL HEYETİ'nin Seçim Anketi için buraya tıklayınız.

10'dan ve 25'inci bloka kadar öne çıkan veya önerilen TEMSİL HEYETİ'nin Seçim Anketi için buraya tıklayınız.

Seçimden sonra bu heyete verilecek vekaletname hakkında sizleri aydınlatarak burada örneğini paylaşacağım.

Daha sonra yetkilendirilen heyetle toplantı yapıp sözleşmenizi hazırlayıp hepinizin değerlendirmesine sunacağız.

Bu konularda mutabakat sağlandıktan sonra firmaların ihaleye daveti aşamasına geçeceğiz.

Site paydaşları ile toplu whatsapp görüşmelerinin verimsizliği nedeniyle Her Cumartesi müvekkillerden gelen bu mesajları okuyup cevaplamaktayız. Türkter Sitesi ile ilgili olarak Site Hukuk Müşavirliğinize yönelik sorularınız varsa aşağıdaki formdan gerekli bilgileri ekleyerek mesajınızı bize iletebilirsiniz.