Mehtap Sitesi

Değerli Mehtap Sitesi Malikleri, son toplantımızda sizlerden toplanan hazırlık sözleşmesi sonucunda görüldü ki 30 bağımsız bölümün 28'inin Global Grup Yapı A.Ş. ile ilgili olarak olumlu kanaate erişmiştir. Kalan 2 bağımsız bölümün ise itirazı firmaya yönelik değil, paydaşlar arasındaki dağıtım şekline yöneliktir. Ancak akıl, bilim, matematik çerçevesinde bu hususlar da aydınlığa kavuşunca dileğimiz odur ki diğer 2 bağımız bölüm malikleri de sürece komşuluk hukuku çerçevesinde katılsınlar ve oy çokluğu ile değil oybirliği ile sürece başlayalım.

Değerli Malikler geçtiğimiz haftada yapılan anketlerle ilgili görsele çevrilebilen bir kısım sonuçları da sizlerle paylaşıyorum. Ankete yeniden ulaşmak isteyen veya cevaplamamış olanlar için de buraya linkini bırakıyorum.

Ankete Ulaşmak için Buraya Tıklayınız

5

Yukarıda görüldüğü üzere %80 civarındaki malikler asaleten işlem yapacaktır. Mor renkli kısımdaki paydaşlar miras intikallerini yapmamış olanlar. Onlarla derhal miras intikali için görüşmek ve bu intikalleri bitirmelerini sağlamak gerekiyor. Daha önce sizlere veraset intikalini nasıl yapacağınıza dair bilgi paylaşmıştım. Aşamalarıyla birlikte size bilgi vereren veraset intikalini nasıl yapacağınızı gösteren yazımıza aşağıdaki başlığa tıklayarak ulaşabilirisiniz.

VERASET İNTİKALİ NEDİR? NEREDEN ALINIR?

Okumak için tıklayınız.

65y

65 Yaş üstü paydaşlarımızdan asaleten imza atacak olanlar imza günü akıl sağlığı raporu almaları gerekmektedir. Bunun nasıl alınacağına ilişkin yazımın linkini paylaşıyorum.

AKIL SAĞLIĞI RAPORU NEREDEN ALINIR?

Yazımızı okumak için tıklayınız

Bir diğer husus iise 65 yaş üstü olsun veya olmasın asaleten gelemeyecek olanların vekaleten imza atmalarını temin için süreç boyunca gerekebilecek bilumum teknik yetkileri içeren vekalet örneğini de bilginize sunuyorum. bunu ister sadece temsil heyetine isterseniz bir yakınınıza verebilirsiniz. Burada amacımız gerektiğinde paydaşlarımıza her zaman ulaşabilmek her zaman imza gereken işlemlerde sorunsuz işlem tesis edebilmektir. Notere verebileceğiniz vekalet örneğini aşağıdaki linkte sunuyorum. Şahsen gelemeyecek olan paydaşlarımız perşembe gününe kadar bu vekaletlerini tamamlayarak temsil heyetindeki paydaşlara teslim etmeli ve bir kopyasını da avukat@cihatdemirbag.com.tr adresine mail yoluyla gönderebilirler.

NOTERE VERİLECEK OLAN ÖRNEK VEKALETNAME İÇİN TIKLAYINIZ

4

3

Yukarıda görüldüğü gibi %28 paydaşımız sözleşmeyi henüz okumamıştır. Herkesin süreç hakkında bilgi sahibi olduğu bir süreç bizler için daha anlamlıdır. O yüzden belki elde edemediği belki uzak kaldığı için dahil olamayanlar için sözleşme taslağının da linkini bırakıyorum.

ARSA PAYI KARŞILIĞI İNŞAAT YAPIM SÖZLEŞMESİ'NE BURAYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

Noter Günü Gerekli Belgeler Şunlardır. Bunların her paydaşça ayrı ayrı olarak hazır edilmesi ve Noter gününden

en az 1-2 gün önce temsil heyetine teslim edilmesi gerekmektedir.

1

Yeni tip kimlik arka-ön fotokopisi

( Eski tip kimlikle işlem yapılmayacaktır bu nedenle eğer kimliğiniz eski tip ise değiştirmeniz gerekecektir. Bu değişim için randevu almanız gerekecektir. Randevu almak için bu linke tıklayınız.

Kimlik değişimi için genel bilgilere ise bu linkten ulaşabilirsiniz.

2 Belediyeden alınan "taşınmaz rayiç belgesi" almanız gerekmektedir. Bunun için belediyeye gittiğinizde bir borcunuz çıkarsa ödemeniz gerekebilir. Tedarikli şekilde gitmenizi tavsiye ederiz.
3 Kişi başı beş (5) adet biyometrik fotoğraf
4 65 yaş üstü olan paydaşlar aynı günde geçerli olmak üzere “akli meleke” raporu
5 Tapu görüntüsü